Suje Okulları Resmi Web Sitesi
Courses Images

Uygulamalı Ders Detayları

Atölye programı; çocuklara bilginin üretilmesi sürecinin ilk basamaklarına dokunma şansı vermek üzere tasarlanmıştır. Bu sayede Suje Okulları Tales Kampüsü öğrencileri, kullanılan bilimsel bilgilerin üretilme süreçlerine ilk elden göz atma ve kendi bilgilerini üretme fırsatına sahip olurlar.

Çalışmalarını yaparken bilgiye nasıl erişileceğini kendi hipotezlerini savunmak için nasıl analitik yollar izleyeceklerini ve bir araştırmanın ilk sorunun ortaya atılmasından sonuç kısmına kadar hangi süreçlerden geçtiğini öğrenirler.

Atölye çalışmaları sırasında öğrencilerimiz, merak ettikleri bir alanda bir hipotez öne sürer . Onlardan hipotezlerini teorem, önerme, yardımcı önerme ve deneysel gözlemler ile tutarlı bir şekilde ispatlamaları istenir.

Öğrencilerimizin bu süreçlerin içinde yer almaları, onların okudukları bilgilerin hangi süreçlerden elde edildiğini öğrenme ve empati kurma vasıtasıyla verilen yeni bilgileri anlamalarında yol göstericidir.

Suje Okulları, Tales Kampüsü öğrencileri, eğitmenleri eşliğinde çalışmalarını yürütür ve atölye çalışmaları Tales Kampüsü öğrencilerinin tümü için ücretsizdir.

PARTNERLERİMİZ