Suje Okulları Resmi Web Sitesi

ORTAOKUL

Suje ortaokul öğrencileri için yoğun bir akademik programın yanı sıra onların kendilerini tanımaları, ihtiyaç ve yeteneklerinin farkına varmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri için geniş imkanlar mevcuttur.

Suje okulları, olarak öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimleri kadar bilişsel ve entellektüel yanlarının gelişmesinin gerekliliğine de inanır ve programlarımızı buna göre yapılandırırız.

Onları hayattan koparmadan hayata hazırlarız.

Suje'nin öğrencileri korkarak değil eğlenerek öğrenir ve öğrenmelerinin sorumluluğunu üstlenirler.

ORTAOKUL HABERLERİ

Pek çok okulda standart testlere hazırlanmak için daha fazla zaman ayırmak adına müfredattan sanat dersleri ya kaldırıldı ya da süreleri kısaltıldı. Oysaki günümüzde çok yönlü, iyi hazırlanmış öğrenenler ve liderler yaratmak için sanat entegrasyonunun ne kadar önemli olduğunu gösteren çok fazla bilgi bulunuyor. Sujede görsel sanatlar her zaman müfredatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur.  

Basit bilim arka kapımızın hemen dışındadır. Keşfetmek, oynamak, incelemek, gözlemlemek ve öğrenmek, bilimi dış mekana getirmek için anahtar bileşenlerdir. Ayaklarımızın altındaki çimlerden gökyüzündeki bulutlara kadar bilim her yerdedir! İşte Suje’’de bir doğa günlüğü çalışması daha

Suje’de bir başkadır arkadaşlığın tadı. Mutlu ve huzurludur Suje çocukları. Onlar takım olmanın, bir olmanın, birlik olmanın önemini bilirler.

Deneyler çocukları meraklı, yaratıcı ve kendinden emin olmaya teşvik eder. İşte bu yüzden Suje öğrencileri bol bol bilimsel deneyler yapar.

Suje’de deneyler, yeni fikirler sunmak veya öğrencilerimizin merak ettiği konuların şaşırtıcı yönlerini netleştirmek için kullanılır.

Bir deneyin sonucu şaşırtıcı ve ikna ediciyse, öğrencilerimiz yeni fikrin sahipliğini oluşturmak için bu sonucu kullanırlar.

Suje’de deneyin kavramsal odağının doğru anlaşıldığını kontrol eder ve deney sonrası görevlerle öğrencilerimizi başka bir uygulamaya yönlendiririz.

Başarılar taçlandırıldıkça anlam kazanır. Çocuklar bilirler emeklerinin değer gördüğünü. Bazen birlikte yenen bir yemek bazen bir pasta ile tüm takım kenetlenir birbirine.

Suje Okulları Kız Voleybol Takımı

Maç zamanı ayrı bir heyecan kaplar içimizi. Tüm Suje ailesi takımlarına destek vermek için tribünde yerini alır. Onlar da bilirler yalnız olmadıklarını. Birlikte ağlar birlikte güleriz.

Suje’de her ders birbiriyle konuşur. Fen Bilimleri dersinin bir konusu bakmışsınız Beden Eğitimi dersinde oyuna dönüşmüş. Çünkü bizler biliriz ki öğrenciler;

·       Sadece duydukları zaman unuturlar,

·       Duydukları ve gördükleri zaman biraz hatırlarlar,

·       Duydukları, gördükleri ve onunla ilgili soru sordukları veya birisi ile tartıştıkları zaman anlamaya başlarlar,

·       Duydukları, gördükleri, tartıştıkları ve yaptıkları zaman bilgi ve beceri kazanırlar.

Haydi laboratuvara

Bilim diğer konulardan farklıdır. Kavramlarını anlamak için, kitapların ve geleneksel sınıf öğretiminin ötesine bakmak gerekir. Bilimin etkili bir şekilde öğretilmesi ve öğrenilmesi, gerçek nesnelerin ve malzemelerin görülmesini, ele alınmasını ve değiştirilmesini içerir. Öğrencilerin sınıflarda elde ettikleri bilgi, süreci gerçekten gözlemlemedikleri ve eylem ve tepki arasındaki ilişkiyi anlamadıkça etkisiz olacaktır. Bu nedenle Fen Bilimleri dersi Suje’de laboratuvarda işlenir.

Okuma çemberi uygulamaları Suje’de düzenli olarak uygulanır. Bu uygulama, öğrencilerimizin seçtikleri kitaplara göre oluşturulan gruplarda, bireysel olarak okudukları bölümleri belirli aralarda tartıştıkları bir öğretim yöntemidir. Öğrencilerimiz; Sorgulayıcı, bölüm uzmanı, bağ kurucu, sanatçı, özetleyici, araştırmacı, sahne düzenleyicisi, sözcük avcısı, karakter ustası gibi roller arasından seçim yaparlar. Okunan her kitapta roller değişir. 

SUJE BANDO

Dünyada adından söz ettiren sıra dışı orkestra şefi değerli velimiz Musa GÖÇMEN ve ekibiyle Suje Bando çalışmalarına başladı.

Desingn Math, Suje’de uygulamalı matematik derslerinin yapıldığı atölyedir. Atölyede bu yıl ortaokul öğrencilerimizle şehir inşa ediyoruz. Dört işlem, kesirler, ondalık sayılar, çevre, alan, hacim gibi hesaplamalar hep ihtiyaçtan : ) 

Suje’de Sokak Oyunları Turnuvası

Kim demiş sokak oyunları unutuldu diye : )

Merak Tohumları

Eğitim gezileri kadar okulumuza davet ettiğimiz konuklarımızın da bizim için ayrı bir yeri vardır. Konuğumuz Astronom Aydın ZAİM, uzayın kokusunun ve yıldızların çıkardıkları seslerin nasıl bilindiği, evren ile insan bedeninin yapısal benzerliği, uzay teknolojilerinin günlük yaşamımıza katkıları, yapay uyduların kullanım amaçları… gibi konularda bize bilgi verdi.

Suje Okulları Erkek Basketbol Takımı

Sizleri seviyoruz ve skoru değil sahada verdiğiniz mücadeleyi önemsiyoruz.“Suje Okulları Spor Tesisi” başta sporcularımız olmak üzere tüm öğrencilerimizin yararlanması için kurulmuştur. Tesisimizde tenis kortları, basketbol ve voleybol sahaları, yarı olimpik yüzme havuzu, jimnastik salonu ve Suje Mutfak atölyesi bulunmaktadır. Antrenmanlarını kendi sahalarında yapan sporcularımız, zaman yönetimi, güçlü odaklanma ve konsantrasyon, baskı ile baş etme, ne zaman risk alınacağını öğrenme, bireysel performans için sorumluluk alma becerilerini her geçen gün geliştirirler.

Suje’de akademik dersler birbirinden bağımsız ve kopuk değildir. Bu nedenle örneğin Türkçe dersinde kazanılan bir beceri İngilizce dersinde pekiştirilir. Türkçe derslerinde üzerinde önemle durduğumuz deneme yazıları eleştirel düşünmeyi içerir. Eleştirel düşünme, öğrencileri verdikleri argümanları ve pozisyonları incelemeye zorlar. Öğrenciler çeşitli literatür ve bilgilerle etkileşime geçerek çeşitli bakış açıları kazanırlar. Türkçe dersinde elde edilen bu kazanımlar İngilizce dersinde Essay yazmak olarak çıkar karşılarına. Kısaca Sujenin öğrencileri okur yazar değil, okuyan ve yazan çocuklardır.

PARTNERLERİMİZ