Suje Okulları Resmi Web Sitesi

BAŞARIYI İNŞA ETMEK

Suje Okulları’nda ilkokul eğitiminin ayrı bir önemi vardır.

Suje okulları, öğrenim ve gelişim konusunda bütüncül bir vizyonu savunmaktadır. Bizim için öğrencilerimizin geniş tabanlı gelişimlerini sağlamak esastır.

Bu, tüm öğrencilerimizin yeteneklerini ve becerilerini en iyi şekilde geliştirebilmeleri ve daha sonraki okul kariyerlerine en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak anlamına gelir.

Bizler öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimleri kadar bilişsel ve entelektüel yanlarının gelişmesinin gerekliliğine de inanır ve programlarımızı buna göre yapılandırırız.

İLKOKUL HABERLERİ

Ahşap atölyemizde ahşabın doğallığı, öğrencilerimizin hayal gücü, yaratıcılığı, el becerisi ve zekasıyla birleşir. Öğrencilerimiz özel tasarlanmış makinelerle tornalama, kesme, delme, rende, zımpara ve diğer marangozluk tekniklerini kullanırlar ve doğal ahşap malzemeyle farklı tasarımlar yaparlar.

Çocuk oyunla büyür

Oyun, çocuklar için kendini, duygularını ifade edebildiği, yeteneklerini geliştirdiği, yaratıcı potansiyelini kullandığı, dil, zihin, sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirebildiği en önemli araçtır. İşte bu yüzden her teneffüs ayrı bir keyiftir Suje’nin bahçesi.

 Onlarca meyve ağacıyla doludur Sujenin bahçesi. Yemyeşil yapraklar arasından kan kırmızısı kiraz toplayıp yemenin keyfine doyulmaz. 

Her yıl hayvanları koruma gününde mutlaka sokak hayvanları için Sujeli öğrenciler iş başındadır. Aslında onlar yılda bir gün hatırlamazlar sevimli dostlarını. Her gün yemekhanemizde artan yemekleri hayvan barınaklarına göndeririz. 

Kim Korkar Çarpım Tablosundan

Hands on activity derslerimiz matematiğin en eğlenceli halidir. Pek çok farklı teknik ve yöntemle tanışır küçük Sujeler.

Müzik atölyemizde farklı çalgılarda üretilen sesler zaman içerisinde başlangıcı ve sonu olan küçük formlardaki ezgilere dönüşür. Daha sonraki aşamalarda bu ezgiler gruplama biçimi ile düzenli ve daha uzun soluklu ezgilere dönüşür. 

Yaşasın Cumhuriyet!!!

Bayramlar bir başka coşkuyla kutlanır Sujede. Ay yıldızlı bayrağımızla büyütürüz sevincimizi.

Bahçenin İngilizcesi ve Bahçeyle İlgili İngilizce Kelimeler

Suje’de İngilizce öğrenilir, ezberlenmez. Kimi zaman bir atölyede kimi zaman sınıfta kimi zamanda bahçede öğreniriz.

 

Oyun hamurları eğlencelidir. Kimi zaman bir çiçeğe ya da hayvana dönüşür minik hünerli ellerde kimi zamanda tıpkı Sujeli çocukların yaptığı gibi dünyanın katmanlarını oluştururken kullanılır.

Ağaca tırmanmak için nedenlerimiz var. Çünkü;

Ağaca tırmanmak fiziksel gelişim için mükemmel bir kaba motor aktivitesidir. Ağaca tırmanmak zengin bir duyusal deneyim sunar. Ağaca tırmanmak, kendimiz için düşünmeyi ve verdiğimiz kararlara güvenmeyi öğrenmemizi sağlar. Ağaca tırmanmak doğayla bağ kurmamıza yardımcı olur. Ağaca tırmanmak zihnen ve bedenen daha esnek olmamızı sağlar. Ağaca tırmanmak ben yapabilirim tutumunu besler.

Suje’de İngilizce keyfi

Koridorlarımızdaki interaktif panolarımız sayesinde her fırsatta İngilizcemizi geliştiriyoruz.

Farkındalık atölyesindeyiz

Bu atölye felsefe ve sanatın buluştuğu yerdir.Onlarca farklı malzemeyle kimi zaman bir kavram çalışırız kimi zaman malzemelere kendi yorumumuzu katarız.

Seramik atölyesindeyiz

Suje çocukları seramiğin ham maddesi olan kili yoğururken el becerilerini geliştirip, yeni eserler ortaya koyarlar.

Yaratıcı ve Dahil edilen Çocuklar Suje'de!! Biz Suje de; hepimizin dahil olduğu, birlikte bilgi üretip yetkinliklerimizi geliştirdiğimiz, keyif alarak öğrendiğimiz bir ögrenme ortamına ve tasarımına sahibiz. "Yaşam becerileri" atölyemizde çadır kurup, "Robotik" atölyemizde 3 boyutlu yazıcı ile cisim oluşturuyoruz.

Biz Suje öğrencileri, matematiği oynayarak, uygulayarak, sorgulayarak, öğreniyoruz. Kazanımların işaret ettiği kavramları, kavramlar arası ilişkileri masaya yatırıyoruz. İşte size günün sorusu: Bilin bakalım en son bulunan rakam hangisi? Peki ama rakamlarla alfabemizdeki harfler arasında nasıl bir benzerlik var dersiniz?

PARTNERLERİMİZ