Suje Okulları Resmi Web Sitesi

Tales Kampüsü'nde Eğitim

Suje Eğitim Kurumları, öğrencilerine odaklanan, sorgulamaya dayalı, bütünleşik bir müfredatla anlamlı öğrenmeyi amaçlar. Bu nedenle öğretmenlerimiz; öğrencilerin değişen ihtiyaçlarını, yeteneklerini ve öğrenme stillerini karşılamak için öğretimi farklılaştırır ve onlara dengeli bir eğitim programı sunar. Böylece her çocuk büyürken kendi potansiyelini keşfeder.

Devamını Oku

Profesyonel Gelişme

Suje'de okul yöneticileri ve öğretmenler; kendi sorumlulukları, öğrencilerin ve okulun gelişim ihtiyaçları ile ilgili sürekli mesleki gelişimlerini (SMG) sürdürmeye teşvik edebilir. SMG programı kurullarımız aracılığıyla yürütülür. Suje'de "öğretmenlik"; genç akıllara ilham veren bir tutkuyla mesleğini icra edenlerin, her çocuğun potansiyeline ulaşmasını sağlama, taahhüdünde olmasıdır.

Devamını Oku

Suje'de Dersler

Kampüste dersler melezlenerek işlenir. Bir dersin başrol oyuncusu olan kavram ve bu kavramın rol arkadaşları birlikte ele alınır. Bu sayede öğrenme hedeflerinin (kazanımların) işaret ettiği kavramlar, öğrenen ve öğreten için anlamlı hale gelir.

Devamını Oku

Sosyal Sorumluluk

Tales Kampüsü’nde, tüm öğrencilerimizin zorunlu ve isteğe bağlı müfredat etkinliklerinin yanı sıra yaşa uygun sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yıl boyunca okul içinde ya da dışında olmak üzere en az 10 saat farklı sosyal sorumluluk projelerinde bireysel veya küçük gruplar halinde görev alırlar. Bu sayede çevreci yönetim, yardımlaşma, ekosistem, öğretmeyi öğrenme … gibi konularda ustalaşırlar.

Devamını Oku

Haber Uçurucular Grubu

Tales Kampüsü dönemlik bülteni ve her ay okulumuza davet edilecek kişilerin organizasyonları Haber Uçurucular Grubu öğrencileri tarafından hazırlanır. Grup üyeleri, sınıf başkanlarıyla organize çalışır. Ayrıca okul içi duyurularla tüm öğrencileri çalışmalardan haberdar ve davet ederler.

Devamını Oku

Eğitim Programında Temel Öğeler

Derslere öğrencilerin konu ve kavramla ilgili önbilgileri yoklanarak başlanır. Kavramlar ve kavramlar arası ilişkiler sorgulanır. Sorgulamalar öğrencilerin kendi deneyimleri ve birikimlerini kullanarak anlamayı ve anlamlandırmayı gerçekleştirmelerini sağlamak üzerine yapılandırılmıştır.

Devamını Oku

Suje'de Öğrenciler

Öğrencilerimiz, öğrenme için kişisel sorumluluğu üstlenir ve öğrenme için coşku ve meraklarını paylaşan akranlarıyla birlikte değişim yaratmada aktif, yaratıcı, düşünceli ve katılımcılar olurlar.

Devamını Oku

PARTNERLERİMİZ