Suje Okulları Resmi Web Sitesi

Uygulamalı Dersler

Bilim ve sanat insanlığın var oluşundan bu yana, ona yeni kapıları açan anahtarlar olmuştur. Suje’de “bilim ve sanat eğitimi” olgusu daha geniş çerçevede ele alınır. Bizler öğrencilerimizin yaşamları boyunca her alanda yararlanabilecekleri, bilgiyi yönlendirme ve doğru aktarabilme becerisini kazanmalarını önemseriz.

Suje’de bilim; ezberlenen cümleler ve formüller tarafından işgal edilmez. Öğrencilerimiz bir taraftan bilimsel yöntemlere dayanarak bilgiyi kullanmayı öğrenirken diğer yandan yeni bilgiler elde etme yolunda ilerler.

Suje’de sanat bir deney alanıdır. Temel amacımız çocuklarda sanat aracılığıyla farkındalık duygusunu geliştirmek ve çoksesli bir kavrayış kazandırmaktır. Kısacası Suje’de sanat; düşünsel bir şölene dönüşür.

Atölye çalışmalarımız, Düşünce Liderlerimiz ve Suje’nin ar-ge ve eğitim yönetimi takımlarıyla birlikte koordine edilir.

DERSLERİMİZ

fotografcilik

FOTOĞRAFÇILIK

Öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini fotoğraf ile daha etkili bir şekilde ifade edebileceklerdir. Derslerimizde şekiller renkler kompozisyon fotoğraf sanatının temel ilkelerini ve fotoğrafçılığın çeşitli dalları işlenirken, öğrencilerimiz çevrelerinide fotoğraflamak süretiyle yaratıcılıklarını geliştireceklerdir.

Ahşap Tasarım

DESİGN MATH

21. yüzyılın ihtiyaçlarına göre farklı sınıf sevilerinde tüm matematiksel kazanımlar baz alınarak geliştirilen bir matematik- tasarım atölyesi programıdır. Bu atölyede öğrenciler bir şehir planlama projesi içerisinde tasarımla matematiği bir araya getirip , dört işlem , sayılar, ölçme, 3 boyutlu düşünme, çevre , alan, hacim gibi pek çok matematik konusunu doğal sürecinde , farkına varmadan öğrenirler.

farkindalik

FARKINDALIK

Kaliteli yaşama sahip olmak için çok farklı-çeşitli malzemeler kullanarak farkındalığı ve seçiciliği daha üst seviyeye çıkaracak, yaratıcılığa dayalı uygulamaların yapıldığı atölye çalışmasıdır.

yazarlik

OKUMA-ANLAMA UYGULAMALARI

Minik araştırmacı atölyemiz çocuklara bilginin üretilmesi sürecinin ilk basamaklarına dokunma şansı verecektir. Bu sayede kullanılan bilimsel bilgilerin üretilme süreçlerine ilk elden göz atma şansları olacak ve kendi bilgilerini üretme şansına sahip olacaklardır.

Seramik

SERAMİK

Lider bir malzeme olan kili kullanarak üç boyutlu kavrama ve beyin el kordinasyonunu geliştimek üzere uygulamaların yapıldığı atölye çalışmasıdır.

maker

P4C (Çocuklar İçin Felsefe)

Çocuklar İçin Felsefe (P4C) düşünme becerileri, sorgulama ve akıl yürütme yeteneğine odaklanan pedagojik bir yaklaşımdır. Amacı, sorgulama, akıl yürütme ve bağımsız öğrenme becerilerini geliştirmektir.

yaşam becerileri

YAŞAM BECERİLERİ ATÖLYESİ

Doğa strese karşı bir dayanıklılık kaynağıdır. İşte Suje’de “Yaşam Becerileri Atölyesi”nde öğrencilerimiz; eğitmenleri eşliğinde doğada yaşamayı , gözlem yapmayı, su bulmayı, barınak yapmayı, geceyi dışarıda geçirmeyi, doğa sporlarını, hayatlarını ve başka hayatları kurtarmayı, acil müdahaleleri, ilkyardımı , kendi vücut anatomilerini makroskobik yaklaşımlarla dokunup hissederek öğrenecek , öğrendiklerini uygulayacaklardır. Kim bilir günün birinde hayatınızın kurtuluşu belki de bu eğitime bağlıdır.

Ahşap Tasarım

AHŞAP TASARIM

Atölyelerine kimi zaman, gölgesinde onca insanı dinlendiren kayın, yazın gelişini müjdeleyen mis kokulu ıhlamur, yıllarca kollarına kurulan salıncağında çocukları uyutan meşe uğrar. Her biri sevinçle çıkar atölyeden.

Ahşap Tasarım

HANDS ON ACTIVITIES

SUJE’de, “Hands On Activities” uygulamalı derslerimizden bir diğeridir. Kimi zaman konumuz Fen Bilimleri kimi zaman Matematik ya da Sosyal Bilgilerdir.

PARTNERLERİMİZ