Suje Okulları Resmi Web Sitesi
single

Çocukların hayat bakışı için öğretmen ve velilere eğitim

SUJE Okulları, Beyazgül eğitim Kurumları ve Stilla Psikolojik Danışmanlık ve Yaşam Merkezi Psikolojik Danışmanı Gülay Ertürk, önemli bir sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldi. Bu kapsamda, anaokulu ve ilköğretim çocuklarına farkındalık yaratmak ve hayat bakışları ile amaçlarını bulmada yardımcı olmak için, bu kez öğretmen ve velilere eğitimler verilecek. Şubat ayında başlanması planlanan ve Suje Okulları Tales Kampüsü’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek eğitimlere, Ümitköy’de yer alan öğretmen ve ailelerin katılması amaçlanıyor. Yüzlerce öğretmen ve binlerce aileye verilmesi hedeflenen eğitimle, on binlerce çocuğun hayat amacının bulmasına katkı sağlanacak.

Suje Okulları Kurucu Temsilcisi Sibel Çelik, böyle bir projenin içine yer almaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, çocukların farkındalık ve hayat amaçları için hep birlikte bir yolculuğa çıkılacağını kaydetti. Devlet ve özel okul fark etmeden Ümitköy’deki tüm öğretmen ve velilere ulaşmayı hedef edindiklerini belirten Çelik, geleceğimiz olan çocuklarımıza faydalı olmaya çalıştıklarını anlattı.

Çocukların ailelerinin ve öğretmenlerinin hayat bakış açısını ve hayatla ilgili felsefelerini de özümsediklerini ifade eden Stilla Psikolojik Danışmanlık ve Yaşam Merkezi Psikolojik Danışmanı Gülay Ertürk, farkında olmadan çocuğun aynı bakış açısıyla hareket ettiğini söyledi. Bu bağlamda, verilecek eğitimle öğretmen ve ailelere dokunarak çocuklara katkı sağlamaya çalışacaklarını dile getiren Ertürk, “Amacımız, çocuklara net, doğru, etkileyici dil ve yaklaşımları pozitif motivasyonla verebilme yöntemlerini gösterebilmek.

Çocuk ailenin kaygı, korku, davranış ve hayata bakışını rol model aldığı için çocuğu bu negatif etkilerden pozitif duygu ve davranışlara nasıl yönlendirebileceğini anlatacağız. Bu açıdan eğitimlerin önem arz ettiğini düşüyoruz” diye konuştu. Çocukların asıl temelinin anaokulunda atıldığı kaydeden Beyazgül eğitim Kurumları Yetkilisi Tülay Aydın ise, bu projeyle aslında pek çok şeye dokunacaklarını kaydetti. Sivil toplum kuruluşları ile buluşarak projeyi daha da yaymayı hedeflediklerini söyleyen Aydın, projenin engelli çocuklar ve Serebral palsili çocukları da içine aldığını söyledi.

PARTNERLERİMİZ