Suje Okulları Resmi Web Sitesi
single

Ankara’nın gururu Nurgül 3 madalya ve 1 kupa ile döndü

Macaristan’da 20-22 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen 17. Pecs Cup 2019 Uluslararası Ritmik Jimnatik Turnuvası’nı ikincilikle tamamlayan 11 yaşındaki Nurgül Genç 3 madalya ve kupa ile ülkeye döndü. Hem Ankara’ya hem de Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Nurgül Genç hedefinin daha iyi başarılara imza atmak olduğunu söyledi. Suje Okulları 7.Sınıf öğrencisi olan Nurgül Genç Macaristan’daki turnuvada Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Kurdele Aleti Kategorisi’nde birinci Labut Aleti Kategorisi’nde ikinci olan Nurgül toplam puanda turnuvayı ikincilikle tamamladı.

ÖNCELİKLE HEDEFİ BAYRAKLI FORMA

2 yaşından beri jimlastik sporunu yaptığını anlatan Genç zor bir süreçten geçtiklerini ve takım arkadaşlarıyla büyük bir mücadele verdiklerini kaydetti Başarılar elde etmek ve ülkeye gurur yaşatmak için çok yorulduklarını ve büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren Genç buna değdiğini söyledi. “Ülkem adına büyük bir şey başardığımı düşünüyorum. Her organizasyonda, Türkiye’ye gurur yaşatmak istiyorum” diye konuşan genç, bayraklı formayı giyerek Türkiye’yi temsil etmenin en büyük temennisi olduğunu dile getirdi. Genç kendisine destek olan ailesine antrenörü İrina Aniyan’a öğretmenlerine ve Suje Okulu yetkilerine teşekkür etti.

mat1

KIZIM BU SPORU YAPARKEN ÇOK MUTLU

Genç sporcunun annesi Dilek Genç, anne-babası olarak kızlarını her zaman desteklediklerini belirterek okullarında eğitim gören Nurgül’ün her zaman yanında olan Suje Okulu’na şükranlarını sundu. Dilek Genç her çocuğun seveceği bir sporla ilgilenmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Baba Yalçın Genç ise “Bizim ailesi olarak tek istediğimiz Nurgül’ün mutlu olması ve kızım bu sporu yaparken çok mutlu” dedi Nurgül’ün yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda iyi sonuçlar elde ettiğini kaydeden Baba Genç, Nurgül’ün bayraklı forma hayalinin gerçek olmasını diledi.

SPORCUNUN YANINDAYIZ

Suje Okulları Kurucu Temsilcisi Sibel Çelik öğrencileri olan Nurgül Genç’i tebrik ederek, başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi. Suje Okulları olarak öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanat aracılığıyla farkındalık duygusunu geliştirmeyi amaçladıklarını anlatan Çelik, “Sporun, hem akademik başarılarına katkı sağladığına hem de ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerine olanak sunduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda Suje Okulları olarak her sporcunun yanındayız” dedi.

mat1

PARTNERLERİMİZ