Suje Okulları Resmi Web Sitesi

ATÖLYELER

Bilim ve sanat insanlığın var oluşundan bu yana, ona yeni kapıları açan anahtarlar olmuştur. Suje’de “bilim ve sanat eğitimi” olgusu daha geniş çerçevede ele alınır. Bizler öğrencilerimizin yaşamları boyunca her alanda yararlanabilecekleri, bilgiyi yönlendirme ve doğru aktarabilme becerisini kazanmalarını önemseriz.

Suje’de bilim; ezberlenen cümleler ve formüller tarafından işgal edilmez. Öğrencilerimiz bir taraftan bilimsel yöntemlere dayanarak bilgiyi kullanmayı öğrenirken diğer yandan yeni bilgiler elde etme yolunda ilerler.

Suje’de sanat bir deney alanıdır. Temel amacımız çocuklarda sanat aracılığıyla farkındalık duygusunu geliştirmek ve çoksesli bir kavrayış kazandırmaktır. Kısacası Suje’de sanat; düşünsel bir şölene dönüşür.

Atölye çalışmalarımız, Düşünce Liderlerimiz ve Suje’nin ar-ge ve eğitim yönetimi takımlarıyla birlikte koordine edilir.

ATÖLYELERİMİZ

fotografcilik

Seden BEKİT

FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ

Öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini fotoğraf ile daha etkili bir şekilde ifade edebileceklerdir. Derslerimizde şekiller renkler kompozisyon fotoğraf sanatının temel ilkelerini ve fotoğrafçılığın çeşitli dalları işlenirken, öğrencilerimiz çevrelerinide fotoğraflamak süretiyle yaratıcılıklarını geliştireceklerdir.

Ahşap Tasarım

Şule DERİCİ

DESİGN MATH ATÖLYESİ

21. yüzyılın ihtiyaçlarına göre farklı sınıf sevilerinde tüm matematiksel kazanımlar baz alınarak geliştirilen bir matematik- tasarım atölyesi programıdır. Bu atölyede öğrenciler bir şehir planlama projesi içerisinde tasarımla matematiği bir araya getirip , dört işlem , sayılar, ölçme, 3 boyutlu düşünme, çevre , alan, hacim gibi pek çok matematik konusunu doğal sürecinde , farkına varmadan öğrenirler.

farkindalik

Dr. Ögr. Üyesi Füsun KAVALCI

FARKINDALIK ATÖLYESİ

Kaliteli yaşama sahip olmak için çok farklı-çeşitli malzemeler kullanarak farkındalığı ve seçiciliği daha üst seviyeye çıkaracak, yaratıcılığa dayalı uygulamaların yapıldığı atölye çalışmasıdır.

İLERİ MATEMATİK

Prof. Dr. Tolga OMAY

İLERİ MATEMATİK ATÖLYESİ

Bu atölyede çocuklar kendi algı ve yaş gruplarına göre farklı oyuncaklar dizayn ederek, matematiğin gizemli dünyasını keşfedecektir. Bu yolculuklarında rehberlik edecek atöyle öğretmenleri oyunca tasarımlarında da onlara yol gösterici olacak ve dünya ile matematiğin iç içe geçmişliğini gözlerinin önüne sermeye çalışılacaktır.

yazarlik

Prof. Dr. Tolga OMAY

ARAŞTIRMACI YAZARLIK ATÖLYESİ

Minik araştırmacı atölyemiz çocuklara bilginin üretilmesi sürecinin ilk basamaklarına dokunma şansı verecektir. Bu sayede kullanılan bilimsel bilgilerin üretilme süreçlerine ilk elden göz atma şansları olacak ve kendi bilgilerini üretme şansına sahip olacaklardır.

Seramik

Dr. Ögr. Üyesi Füsun KAVALCI

SERAMİK ATÖLYESİ

Lider bir malzeme olan kili kullanarak üç boyutlu kavrama ve beyin el kordinasyonunu geliştimek üzere uygulamaların yapıldığı atölye çalışmasıdır.

maker

Bora GÜNGÖREN

MAKER ATÖLYESİ

Bu dersteki amaç, öğrencilerin yaşları ve psiko-sosyal gelişme düzeylerini de dikkate alarak geleceğin dünyasında en önemli becerilerden birisi olan analitik düşünce yeteneğini kazandırmak ve programlamayı analitik düşünceyi ifade etmek, analitik düşünce becerisini kanıtlamak için bir araç olarak kullanmaktır.

yaşam becerileri

Yunus Emre YILDIRIM

YAŞAM BECERİLERİ ATÖLYESİ

Doğa strese karşı bir dayanıklılık kaynağıdır. İşte Suje’de “Yaşam Becerileri Atölyesi”nde öğrencilerimiz; eğitmenleri eşliğinde doğada yaşamayı , gözlem yapmayı, su bulmayı, barınak yapmayı, geceyi dışarıda geçirmeyi, doğa sporlarını, hayatlarını ve başka hayatları kurtarmayı, acil müdahaleleri, ilkyardımı , kendi vücut anatomilerini makroskobik yaklaşımlarla dokunup hissederek öğrenecek , öğrendiklerini uygulayacaklardır. Kim bilir günün birinde hayatınızın kurtuluşu belki de bu eğitime bağlıdır.

Ahşap Tasarım

Durdu TONGUT

AHŞAP TASARIM ATÖLYESİ

Atölyelerine kimi zaman, gölgesinde onca insanı dinlendiren kayın, yazın gelişini müjdeleyen mis kokulu ıhlamur, yıllarca kollarına kurulan salıncağında çocukları uyutan meşe uğrar. Her biri sevinçle çıkar atölyeden.

PARTNERLERİMİZ